Вплив сауни на здоров'я

( 0 Голосов ) 

 

Вплив сауни на здоров'я

Основним профілактичним чинником в сауні є звичайно ж тепло. Причому, у відмінності від інших теплових процедур, тепло в сауні діє комплексно, практично на всі органи і системи організму.

Перебування в лазні або сауні дозволяє прогріти не тільки верхні шари шкіри, але і внутрішні органи. При тривалому прогріванні капіляри і крупні судини розширюються, що приводить до активізації кровотоку і інтенсивного виведення продуктів обміну (шлаків) з організму. Внутрішні органи омиваються свіжою, насиченою киснем, кров'ю, що значно покращує їх роботу.

Розширення судин в парній і подальше їх різке звуження при виході з неї (басейн, прохолодний душ, сніг) має ще одну позитивну сторону.

Така, «гімнастика» серцево-судинної системи, при систематичному відвідуванні сауни, дозволяє привчити організм до змін атмосферного тиску і температур. Тобто ви забудете що таке головні болі і перестанете застуджуватися від переохолодження.

Сауна завдає благотворного впливу і на кістково-м'язову систему. Глибоке прогрівання сприяє розслабленню м'язів, які в повсякденному житті знаходяться в постійній напрузі. Особливо це актуально для м'язів спини розташованих в районі поясниці і хребта. М'язова напруга в цих областях нерідко перешкоджає нормальному кровообігу, що вкрай негативно позначається на міжхребетних хрящових дисках. А забезпечення нормальної циркуляції крові дозволяє знизити ризик виникнення остеохондрозу і зберегти їх еластичність.

Не можна не відмітити позитивний вплив сауни на людей, що страждають хронічними захворюваннями легенів. В якості консервативного лікування легеневих захворювань, сауна дуже ефективна, оскільки гаряче повітря парної добре розріджує і сприяє виведенню мокроти з легенів. До речі, ця властивість сауни буде дуже корисною і для завзятих курців.

І в решті-решт, сауна просто дарує гарний настрій.

 

Фінська сауна


Сауна, це фінський аналог російської лазні (баня по-фінські так і буде - sauna). Єдиними, але дуже важливими відмінностями сауни від лазні є температурний режим і вологість в парній.

Навідміну від російської лазні, де температура нечасто досягає 100 градусів за Цельсієм, у фінській сауні 120-125 градусів – це норма. Іноді, любителі сауни, вважають за краще париться і при 140 градусах. Переносити сильний жар допомагає дуже низький рівень вологості, лише – 5-10 відсотків. Зрозуміло за таких екстремальних умов існує ряд застережень, покликаних забезпечити безпеку і користь від паріння.

По-перше, перед відвідуванням парної необхідно прийняти душ і досуха витертися, що б не допустити опіків.

По-друге, тривалість одного заходу в парну бажано обмежити до 5 хвилин – непідготовленим людям, і до 10 хвилин – тренованим. У приміщенні парної слід дихати тільки ротом і бажано обмежити розмови, оскільки розжарене повітря може обпалити слизову оболонку носа. Ну і звичайно, стежте за своїм самопочуттям. При щонайменших ознаках запаморочення або появі шуму у вухах – парну слід покинути і відпочити в кімнаті відпочинку або у басейні.

Цікава історія виникнення фінської сауни. За деякими даними фінські сауни з'явилися близько двох тисяч років назад. Тоді вони були печерами на схилі пагорбів, в яких було улаштовано примітивне вогнище. Спочатку така "сауна" була місцем для житла, а вже потім для миття.

Починаючи з 11 століття нашої ери з'являється новий тип сауни - зроблена з колод будова зі все тим же вогнищем без труби. Дим з такої сауни виходив в стельовий отвір або двері. У цей період фінська сауна дуже схожа на російську лазню "по-чорному".

І, нарешті, на початку 20 століття, з'являється усім відома сауна з димарем, яка набуває величезної популярності у всьому світі. На сьогодні модернізація фінської сауни йде тільки шляхом удосконалення вогнища. З'явилися кам'янки на газу, електриці і спеціальних деревних опалювальних елементах.


Інфрачервона сауна

Найсучаснішим різновидом сауни, є сауна на інфрачервоних випромінювачах. Хоча принцип дії випромінювачів і далекий від традиційних електричних, дров'яних або газових печей, але їх ефективність і зручність вже завоювали безліч шанувальників у всьому світі.

Нагріваючи в ІЧ-сауні забезпечується інфрачервоними хвилями, які нагрівають не навколишне повітря, а організм людини. Причому організм прогрівається на 4 сантиметри вглиб (у звичайній сауні - 5 мм). Відповідно і потовиділення при такому безпосередньому нагріві сильніше в два-три рази.

Найголовніша перевага інфрачервоної сауни – це невисока температура повітря в приміщенні з випромінювачами, що дозволяє там знаходиться людям з протипоказаннями до відвідування традиційної сауни.

До речі, таку сауну можна відвідувати щодня.

Однією з найбільш цінних якостей інфрачервоної сауни є її здатність ефективно боротися із зайвою вагою і целюлітом. За один сеанс такої сауни організм витрачає на процеси потовиділення і перекачування крові до двох тисяч кілокалорій. Для порівняння: за годину бігу на марафонську дистанцію людина витрачає усього лише 1100 кілокалорій.

Що стосується боротьби з целюлітом, то глибина прогрівання шкірних покривів в ІЧ-сауне робить її набагато ефективнішою, ніж традиційна російська баня або фінська сауна.

Дуже корисна інфрачервона сауна для спортсменів. Обумовлено це тим, що під час відвідування ІЧ-сауны в крові людини збільшується число червоних кров'яних тілець - еритроцитів, а також підвищується рівень гемоглобіну. Відповідно різко покращується забезпечення тканин організму киснем і активізується виведення токсинів та молочної кислоти. Багато з футбольних команд європейських країн, а також шкіл східних єдиноборств Азії використовують цілющі властивості інфрачервоної сауни при підготовці своїх вихованців.

На даний момент на ринку широко представлені домашні варіанти інфрачервоних саун, які легко інсталюються в квартирах і працюють від звичайної електричної розетки в 220 вольт.

 

Партеся на здоров'я!

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider