АЕРОБІКА

( 0 Голосов ) 

 

Важливо знати, що на користь культуристові йдуть тільки помірні аеробні навантаження. Надмірне захоплення аєробикой не тільки не потрібно, але й шкідливо. Навіть якщо ви будете практикувати дуже помірну аєробику, частіше чим раз у тиждень, те вже цього вистачить, щоб знизилася сила, і взагалі результативність тренінгу з вагами пішла на спад. Далі в перспективі - перетренованість і травми.


В аєробики є один секрет. Витрата енергії прямо пропорційний “переносу” тіла, тобто чим длиннее ваша дистанція, тим більше сил ви розгубите. Ну а якщо до того ж ви здумаєте бігти в гору, те єнергорасход і зовсім стане звірячим. Культуристові треба вибирати такі види аєробики, які взагалі не супроводжуються “пересуванням на місцевості”. На першому місці - велоєргометр, різного роду тренажери, що імітують підйом по сходам, ходьбу на лижах або веслування. “ доріжка, ЩоБіжить,” менш краща. Біг і зовсім не допустимо.
До речі, якщо аєробика на велоєргометре ввійшла у вас у звичку, установлюйте сидіння на правильній висоті. Одна справа - їзда на “живому” велосипеді, коли вам треба прикласти до педалей максимальне зусилля, і зовсім інше тренажер. Тут треба підняти сидіння вище, щоб у нижній позиції коліна розпрямлялися майже повністю. Це буде означати, що коліна трудяться в режимі, що щадить. Повірте, це немаловажно, коли коліна й без того важко навантажені присіданнями й жимами ногами, згинаннями й розгинаннями ніг. Так ще протягом багатьох дет.
Дві-Три аеробні сесії в тиждень по 25-30 хвилин - це ваш оптимальний режим. Природно, без обліку короткої кардиоразминки перед тренуванням з вагами й кардиоупражнений, які ви робите після закінчення тренінгу.
Коли займатися аєробикой? Якщо залишилися сили, робіть аеробний вправи відразу після тренування з вагами. Якщо ж ні, то в день відпочинку. А можна упереміж і так, і сяк, по настрої.
Повторю, ваші аеробні навантаження повинні бути помірковано інтенсивними, інакше знизяться ваші показники в накачуванні. Про інтенсивність аєробики прийнято судити по пульсі. Однак давайте залишимо цей метод профи. Для культуриста-аматора усе простіше. Якщо ви задихаєтеся на велоєргометре й не можете розмовляти, виходить, інтенсивність занадто велика. Так, ваше “подих повинне почастішати, але не настільки, щоб ви не могли вимовити й пари слів.
Не забувайте: ваша мета - досягти вершин у бодібілдингу, а не в легкій атлетиці.

Якщо вам за 35, і до справжнього дня ви ігнорували аєробику, беріться за неї негайно. Аєробика - єдина спортивна дисципліна, що впрямую тренує серцевий м'яз. Ну а вона з віком, на жаль, неминуче слабшає. Бодібілдинг отут мало чим може допомогти, хіба що побічно. Приміром, бодібілдинг зменшує зміст холестерину в плазмі крові, а виходить, знижує ризик серцевого приступу.

Входити в новий для себе ритм ви повинні обережно, протягом приблизно півтора місяців, помалу збільшуючи тривалість кардиозанятий. Занадто потужна до того ж несподіване навантаження, завалене на серцевий м'яз, закономірно викличе її перенапругу. А отут уже рукою подати до інфаркту або інсульту.
Людський організм має здатність пристосовуватися до різних стресів, але тільки в тому випадку, якщо стресовий вплив наростає поступово. Організму треба дати час, щоб він встиг вибудувати свою систему захисту.
Починайте з мінімальних навантажень. Нехай спочатку ваша аеробна сесія мало чим буде відрізнятися від звичайної кардиоразминки, що ви випереджаєте своє тренування з вагами. Рано або пізно ви підніметеся на потрібен вам рівень інтенсивності, зате без ризику перетренованості й перенапруги серця.
Другий немаловажний плюс аєробики в тім, що вона допоможе вам не розтовстіти. На жаль, жирові відкладення - це не тільки питання способу життя. Багато чого залежить від віку. З роками падає секреція “жиросжигающих” гормонів, жирових кислот у крові стає занадто багато. Щоб вони не заважали життєдіяльності, організм складирует їх до нас під шкіру.
Багато ентузіастів роблять аеробні вправи до повної знемоги: нібито чим більше, тим краще. Це небезпечна дилетантська омана. Надлишок аеробних навантажень знижує імунітет, послабляє секрецію гормонів, порушує жировий обмін. Гірше всього те, що екстремальні аеробні навантаження зношують серцевий м'яз. Відомі випадки, коли суперспортсмени-легкоатлети вмирали прямо на дистанції. Позначався багаторічний надлишок аеробного тренінгу.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Наша адреса:

м. Львів,вул. Мельника, 18

(вхід зі сторони відкритих тенісних кортів)

Палац спорту «Україна»

перший поверх
+380 32 237-73-22
+380 67 960-67-88

другий поверх
+380 32 238-04-48
+380 96 129-80-97